vrijdag, 30 september 2022

Inspirerende avond met Marc Lammers in De Kattendans

‘Je speelt niet tegen de crisis, je speelt tegen je concurrenten’. Dat was zo maar een van de vele uitspraken van voormalig dameshockeybondscoach Marc Lammers tijdens zijn presentatie in De Kattendans. Marc was daar op uitnodiging van de Bergeijkse Ondernemers Club (BOC), die voor deze gelegenheid alle ondernemersverenigingen van Groot Bergeijk had uitgenodigd, evenals Winkelhart Bergeijk en Horeca Nederland Bergeijk.

Sterker worden door én met elkaar

‘Meer samen optrekken, sterker worden door én met elkaar’, zo opende BOC-voorzitster Mirjam Broeders de avond. Ongeveer twee jaar geleden ontstond het idee om met alle ondernemersverenigingen van Groot Bergeijk regelmatig een gezamenlijke activiteit te organiseren. De BOC trapte af door coach en inspirator Marc Lammers uit te nodigen.

Yes! Een crisis

Het thema van Marcs presentatie was: ‘Hoe creëer je een winnend team’? ‘Niet door alleen maar wedstrijden te spelen, maar vooral door veel te trainen’, aldus Marc. ‘Daarbij is het belangrijk om niet alleen te focussen op winnen of verliezen, maar juist op het hele proces. Kijk welke factoren je zelf kunt beïnvloeden en neem afstand van de factoren waarop je toch geen invloed kunt uitoefenen.’

Marc legde naadloos verbindingen tussen het begeleiden van het dameshockeyteam naar de Olympische Spelen in Beijing en de economische crisis die inmiddels achter ons ligt. ‘In Beijing was het ook crisis: het was er heet, vochtig en er was heel veel smog. Denk in kansen! Kijk vooruit en zorg dat je beter voorbereid bent dan de concurrentie. En bereik op die manier het hoogst haalbare. Ook in je eigen onderneming.’

Maak van een 8 een 10

En zo had Marc wel meer interessante inzichten. Zo is hij van mening dat we nog te vaak kijken naar waar mensen niet goed in zijn. Je hoort het je ouders nog zeggen: ‘Die ene 4 op je rapport moet toch eigenlijk wel een 6 zijn. Stop daar eens wat meer energie in.’ ‘Niet doen’, zegt Marc. ‘Zorg liever dat die 8 voor een ander vak een 10 wordt. Doe waar je goed in bent en focus daarop!’

Het was een inspirerende avond waarbij de tijd omvloog. Tijdens de borrel na afloop in de foyer nam Marc nog even de tijd voor een paar persoonlijk gesprekjes om vervolgens weer huiswaarts te keren. De BOC hoopt dat deze avond leidt tot meer ontmoetingen tussen de verschillende ondernemersverenigingen van Groot Bergeijk. Het begin is in ieder geval gemaakt…

[fotografie: ’RIFF Productions’]

Deel dit artikel

108Inspirerende avond met Marc Lammers in De Kattendanshttps://www.bergeijkseondernemersclub.nl/inspirerende-avond-met-marc-lammers-in-de-kattendans/

Onze leden